INEGO - Senzorové osvetlenie

Senzorové osvetlenie

INEGO - Senzorové osvetlenie
Ponúkame montáž automatického pohybového senzorového spínania schodiskového (chodbového) osvetlenia. Senzorové spínanie zapína automaticky osvetlenie len v mieste pohybu a nie na všetkých poschodiach ako bežný systém.
Pri bežnom riešení schodiskového osvetlenia sa stlačením vypínača na prízemí, alebo na ktoromkoľvek poschodí zapne osvetlenie na celom prízemí a na všetkých poschodiach. Senzorové spínanie výrazne šetrí elektrickú energiu oproti bežnému systému, pretože zapína svetlo len v mieste pohybu.
Senzory zapínajú osvetlenie len na nevyhnutne dlhú dobu. Keď sa v priestore skončí pohyb svetlo sa po nastavenom čase (nastaviteľné 5s –10minút) automaticky vypne.
Zariadenie sníma pohyb a svetlosť prostredia a vďaka tomu zapína osvetlenie len keď sa zotmie.
Okrem toho, že systém výrazne znižuje spotrebu el. energie predlžuje životnosť žiaroviek schodiskového osvetlenia až päť násobne.

Technické možnosti riešenie senzorového osvetlenia:

Samostatný PIR senzor stropný, uhol záberu 360° horizontálny, 180°vertikálny – pre spínanie žiaroviek, žiariviek a indukčných záťaží.

Samostatný PIR senzor nástenný, uhol záberu 210°– pre spínanie žiaroviek, žiariviek a indukčných záťaží s účinníkom >0,95.

Svietidlá so zabudovaným PIR senzorom, uhol záberu 100-115°. Montáž svietidiel so zabudovaným senzorom ako alternatívu ku samostatným senzorom je potrebné konzultovať, ohľadom uhlov záberu a detekčného poľa.

Svietidlá so zabudovaným vysokofrekvenčným senzorom, uhol záberu 360°horizontálny, 160°vertikálny. Vysokofrekvenčné senzory pracujú na princípe radaru. Na rozdiel od PIR senzoru detekujú pohyb i za prekážkami (okná, dvere...), s výhodou sa teda dajú použiť tam, kde bežné PIR senzory vzhľadom k charakteristike priestoru nereagujú.

Výhody senzorového osvetlenia oproti klasickému riešeniu:
  1. Počas dňa, kedy je denné svetlo dostačujúce, sú senzorové svietidlá pre osvetlenie schodiska neaktívne a nerozsvecujú sa.
  2. Už žiadne hľadanie tlačidiel po stenách počas tmy. Senzorové svetlo sa rozsvieti samé okamžite, ako vkročíte do vchodu. (BEZPEČNOSŤ)
  3. Svieti sa len tam, kde sa niekto nachádza, takže nesvieti zbytočne celý vchod.
  4. Možnosť nastavovať svetlo na čas, ktorý má svietiť od posledného zaznamenaného pohybu, od 5 sekúnd až do 10 minút.
  5. So senzorovým osvetlením sa už nestane, že musíte rozmýšľať, čo s nákupom, aby ste sa dostali k tlačidlu osvetlenia.
  6. Vo vašom vchode už nebudú spávať tuláci a schovávať sa nezvané osoby. Kto by spal pri rozsvietenom svetle?
  7. Najväčšou výhodou je vysoká ÚSPORA el. energia 80%.
  8. KOMFORT